Cała prawda o New World! Czy jest się czym ekscytować? Dzień 4

Wielu ludzi naigrywało się już z wielotysięcznych kolejek i długiego czasu oczekiwania. Są to istotne kwestie, biorąc pod uwagę iż jest .Chciałbym jednak skupić się głównie na tych obszarach gry, które mogą umknąć potencjalnym graczom oraz mogą zniechęcić wielu hardkorowych fanów MMO.

Problemy są zrozumiałe mając na względzie, że liczba graczy przekroczyła liczbę 800 tysięcy zalogowanych na platformie Steam. Podział serwerów na narodowości oraz kontynenty, nie zredukował znacząco tych problemów, a w poszczególnych kolejkach, potrafi stać nawet 9 tysięcy osób. Dodatkowo, grę trawi wiele niefortunnych bugów, które znacznie uprzykrzają życie graczy.

Zapadanie się pod tekstury, błędy przy dołączaniu do serwera czy też kompletne zatrzymywanie się postaci w miejscu bez wyraźnego powodu, może zdecydowanie zniechęcić do kontynuowania zabawy. Z jakiejś przyczyny, gracze nie opuszczają jednak tej gry, a kolejki nadal utrzymują się na imponującym poziomie. Dlaczego? Ponieważ gra ma potencjał i angażuje w siebie wielu ludzi.

New World to przykład gry, która usiłuje zabłysnąć poprzez burzenie utartych schematów. Gracze nie dostają do dyspozycji wierzchowców, przez co eksploracyjny charakter gry, nabiera nowego znaczenia. Wędrowanie po świecie, w poszukiwaniu zasobów to jedna z głównych aktywności tej gry i wbrew pozorom, nie jest ona tak mozolna jak mogłoby się zdawać.

Minęło dopiero kilka dni od premiery tego MMO, więc trudno ocenić czy wykonywanie niemal identycznych zadań i aktywności w powtarzających się lokacjach, zacznie wkrótce nudzić. Pewne jest natomiast to, że niemal na każdym kroku jest coś co można zrobić. Osoby zaangażowane w kompaniach mogą wykonywać misje PvP, które już na tak wczesnym etapie generują ogromne bitwy, w które zaangażować się może cały serwer.

Jest to jednak zaledwie zalążek prawdziwej rozgrywki na jaką składają się ekspedycje, dungeony i bitwy o forty oraz cały szereg innych aspektów, do których wielu graczy dopiero dociera. W miarę levelowania i odkrywania kolejnych tajemnic wyspy, liczba osób która zechce spędzić czas w „Nowym Świecie” z pewnością wzrośnie. Przy odrobinie szczęścia, deweloperzy do tego czasu zainwestują w większe serwery. Spora liczba graczy, która już zetknęła się z tym światem, na pewno zostanie z New World na dłużej. Jak to się rozwinie? O tym opowiem już w kolejnej części…