Debiut Hood: Outlaws and Legends

W Hood: Outlaws and Legends wcielasz się w Robin Hooda który próbuje okradać bogatych i dawać biednym. Pierw infiltrujesz twierdzę i starasz się znaleźć klucz do skarbca, by potem uciekać co pieprz rośnie ze skarbem. Jeśli masz szczęście, uciekniesz, nie wywołując alarmu. Strażnicy sterowani przez sztuczną inteligencje, to nie jedyne twoje zmartwienie. Naprzeciw Tobie staje inny zespół, który stara się zrobić to samo. Zespół to słowo klucz, bowiem nie jesteś sam podczas tej misji. Staniesz w szranki razem z 3 innymi graczami i będziesz mógł wybrać między 4 klasami postaci.

Gra zmaga się z pewnymi problemami, które wpłynęły negatywnie na jej oceny. Na ten moment średnia ocen wynosi 66% na steamie. Zdecydowana większość komentujących zwraca uwagę na dobieranie przeciwników, które jest zbyt długie i niezbalansowane. Czas oczekiwania średnio zajmuje 15 minut i wielokrotnie nowi gracze są stawiani naprzeciw zaawansowanym. Na pierwszy wymieniony składa się fakt, ze na ten moment gra średnio 5 do 6 tysięcy graczy, natomiast na drugi będzie trzeba czekać na odpowiedź twórców.

Pomimo wyżej wymienionych problemów, tytuł posiada duży potencjał. Możliwość gry ze znajomymi i rozwijanie postaci daje wiele frajdy. Pierwsza faza skradankowa pozwala na poczucie się jak prawdziwy średniowieczny assasyn, zwłaszcza gdy koordynujesz zdejmowanie strażników ze znajomym. Po udanych napadach zyskujemy złoto, za które możemy dokupić nową broń czy ulepszyć naszą bazę wypadową. Zapowiedziano także roczne wsparcie zawartości, w tym nowe klasy postaci i tryby rozgrywki.

Czy osiągnie upragniony sukces? Na to jeszcze poczekamy.