Elite Dangerouse Odyssey wprowadza drugi launcher

Przynajmniej na chwilę, dopóki twórca nie upora się z problemem kompatybilności podstawki i dodatku. Odyseja, czyli dodatek do podstawowej wersji gry Elite Dangerouse, ma wprowadzić możliwość poruszania się pieszo po planetach. Oczywiście krajobraz nie będzie jednolitym szarym globem pokrytym kosmicznym pyłem. Stworzone zostały specjalnie ekosystemy, które zapewnią, że będzie na czym oko zawiesić przy eksploracji.

Problemy jednak nie omijają wydania i w momencie premiery dodatku, czyli 1 czerwca, gracze bez dodatku nie zagrają jednocześnie z posiadaczami Odyssey. Wynika to z pewnym problemów technicznych, których nie zdradzono. Wstępnie gracze z Horizon (podstawowa wersja gry) mają otrzymać darmowo usprawnienia planet, lepszą grafikę i oświetlenie, plus pare nowinek, które wprowadza dodatek. Deweloper jednak uspokaja i dwa launchery są tymczasowym wyjściem, które według zapewnień zniknie w momencie wydania nowej wersji na konsole. Wtedy też gracze będą mogli grać wspólnie niezależnie od tego czy zakupili Odyseję czy nie.

Wraz z premierą konsoli planujemy zaktualizować Elite Dangerous na wszystkich platformach (PC / PlayStation / Xbox), aby umożliwić graczom Odyssey i Horizons ponowne połączenie i grę razem z innymi użytkownikami na ich odpowiednich platformach.