Forspoken – nowy AAA czy wielki balon oczekiwań?

Ostatnie tygodnie były bogate w wiele informacji na temat pierwszego dzieła studia Luminous Productions (odnoga Square Enix). Ostatnie trailery i dostępne informacje sugerują iż szykuje się prawdziwa uczta dla fanów olbrzymich otwartych map. Nowe action RPG ze stajni Square Enix, zabierze nas do nieznanego wcześniej świata znanego obecnie jako Athia. Premiera gry przypada na 24 czerwca 2023 roku.

Zgodnie z większością tekstów promocyjnych, fabułę gry można streścić w następujących słowach:

Forspoken śledzi podróż Frey, młodej nowojorczycy przeniesionej do pięknej i okrutnej krainy Athia. W poszukiwaniu drogi do domu Frey musi wykorzystać swoje nowo odkryte magiczne zdolności, aby przemierzać rozległe krajobrazy i walczyć z potwornymi stworzeniami.

Luminous Productions

Czy obserwowany w społeczności graczy entuzjazm jest uzasadniony? Póki co wynika on głównie ze świetnie przeprowadzonej kampanii marketingowej i licznych materiałów wideo z fragmentami gameplayu. Rozgrywka prezentuje się na nich niezwykle ciekawie, a jedyne negatywy jakie mogą nasunąć się na myśl to niemal zupełny brak mimiki twarzy podczas cutscenek.

Większość z mechanik ukazanych na powyższych trailerach, jest obecna w większości tytułów na rynku, ze szczególnym wskazaniem na serie God of War i Assasin’s Creed. O wiele mniejszy nacisk położono tam na co by nie było kluczową w tej grze magię i system walki. Może to oznaczać, że obydwa systemy są dopiero udoskonalane. Warto nie dać się porwać hasłom reklamowym, aby uniknąc sytuacji, w której rozkręcony hype na bardzo ciekawego Exclusive’a, może się odbić negatywnie na ostatecznym odbiorze gry.