Ghost z Call of Duty zmieni głos

Jeff Leach to aktor głosowy, który podkładał głos pod postać znaną fanom Call of Duty jako Ghost. Trzy dni temu, doszło do niezwykłego skandalu z udziałem tego aktora. Streamer NitroLukeDX wrzucił na twittera serię klipów ukazujących jak Jeff wyrzuca z siebie seksistowskie wiązanki takie jakie: „ssij mojego grubego k***, głupia c****”, jak i wiele podobnych. Część klipów pochodzi z 2017 roku, kiedy główną poszkodowaną była streamerka ZombiUnicorn. Dołączyła się ona do dyskusji wrzucając film na którym wzywa Activision do podjęcia natychmiastowych kroków, ponieważ aktor Jeff od wielu lat nie zmienił swojego zachowania i najpewniej nigdy tego nie zrobi.

Na odpowiedź firmy nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 3 dni od opublikowania wszystkich materiałów Activision odebrał aktorowi partnerstwo i zamknęło wszelkie formy współpracy. Jak napisali w swoim oświadczeniu:

,,W naszej branży nie ma miejsca na seksizm, także w grach i społeczności”

Activision

Sam zainteresowany w odpowiedzi na wszystkie ataki odpowiedział, że komentarze zostały wyjęte z kontekstu i były skierowane do trolli na czacie w ramach żartu.