Niantic odpowiada na furię fanów związaną ze zmianami w Pokemon Go

Znane polskie przysłowie mówi, że kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera. Nic nie wskazuje na to aby znali je deweloperzy ze studia Niantic. Fani skierowali na nich niedawno prawdziwe tsunami hejtu. Wszystko dlatego, że wprowadzone przed rokiem zmiany w Pokemon Go!, zostały cofnięte niemal z dnia na dzień i bez jakiejkolwiek informacji. Dotyczyły one przede wszystkim odległości, z jaką można wchodzić w interakcje z Pokestopami.

Niantic, niedawno zaoferowało swojej społeczności odpowiedź, która została opublikowana na blogu studia. Decyzja o przywróceniu odległości interakcji z 80 metrów do 40 metrów, miała zostać podjęta, aby „ludzie mogli łączyć się z prawdziwymi miejscami w prawdziwym świecie i odwiedzać miejsca, które warto poznać”. Oto treść listu, zamieszczona na blogu Niantic.

-Zespół Niantic

Do naszej społeczności Pokémon GO:
Dziękujemy za wasz list i wszystkie opinie. 
Słyszymy was. 
Jesteśmy zawstydzeni waszym odzewem. 
Nie każda gra ma tak pełną pasji, globalną bazę graczy, jaką my mamy szczęście mieć.
Jak wszyscy na całym świecie, nasz zespół bardzo ciężko pracuje, aby dostosować się do globalnego środowiska zdrowotnego. 
Ostatnie zmiany dotyczące bonusów eksploracyjnych, które wprowadziliśmy w Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii, mają na celu przywrócenie niektórych podstawowych elementów, którymi cieszyli się gracze przed 2020 rokiem, oraz ponowne nagrodzenie graczy za poruszanie się i odkrywanie. 
Zachęcanie ludzi do wspólnego odkrywania, ćwiczeń i bezpiecznej osobistej zabawy pozostaje misją Niantic.
Zdrowie i dobre samopoczucie graczy jest naszym najwyższym priorytetem, dlatego wprowadziliśmy nowe premie eksploracyjne w wybranych lokalizacjach geograficznych, w których przebywanie na zewnątrz jest uważane za bezpieczne. 
Badania wykazały, że spacery na zewnątrz są bezpieczne i zapewniają szereg korzyści zdrowotnych. 
Co więcej, zachęcanie do eksploracji na świeżym powietrzu jest zgodne z misją Niantic. 
To powiedziawszy, będziemy nadal monitorować wytyczne dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa związane z zajęciami na świeżym powietrzu i w razie potrzeby wprowadzimy przyszłe zmiany.
Usłyszeliśmy Wasze opinie na temat jednej zmiany w szczególności – odległości interakcji PokéStop i Gym. 
Przywróciliśmy odległość interakcji z 80 metrów do pierwotnych 40 metrów, zaczynając w Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii, ponieważ chcemy, aby ludzie mogli łączyć się z prawdziwymi miejscami w prawdziwym świecie i odwiedzać miejsca, które warto poznać.
Jednak usłyszeliśmy wasze uwagi głośno i wyraźnie, dlatego aby rozwiązać zgłoszone przez was obawy, podejmujemy następujące działania: Tworzymy wewnętrzny, wielofunkcyjny zespół, aby opracować propozycje mające na celu zachowanie naszej misji inspirowania ludzi do odkrywania świat razem, jednocześnie odnosząc się do konkretnych problemów, które zostały zgłoszone w odniesieniu do odległości interakcji. 
Podzielimy się ustaleniami tej grupy zadaniowej przed kolejną zmianą sezonu w grze (1 września). 
W ramach tego procesu w nadchodzących dniach skontaktujemy się również z liderami społeczności, aby dołączyć do nas w tym dialogu.
Naszym celem jest tworzenie zabawnych i angażujących doświadczeń, które pozostaną wierne naszej misji, i dziękujemy za rzucenie nam wyzwania w postaci przemyślanych i konstruktywnych informacji zwrotnych.

Studio potwierdziło, że dostrzega reakcję społeczności i wygłoszono nawet kilka ogólnikowych formułek, mających zapewne zmniejszyć frustrację graczy. Na tym etapie nie jest jasne, jakie propozycje mogłyby zostać zaimplementowane do gry, ani w jakim stopniu zadowolą one społeczność.

Funkcja zwiększonej odległości interakcji została wprowadzona w zeszłym roku, aby umożliwić społeczności dalsze granie w Pokemon Go z domu, nawet w samym szczycie pandemii COVID-19. Funkcja poprawiła bezpieczeństwo graczy i została doceniona zarówno przez społeczność, jak i twórców.