Rockstar przeprasza za GTA: Trilogy! Obiecują „darmowe gry”

Rockstar Games wydała oświadczenie, w którym przeprosiła graczy za nieudaną premierę Grand Theft Auto: Trilogy – Definitive Edition. Rockstar obiecuje aktualizacje, które naprawią te problemy oraz przywróci wycofane wcześniej klasyczne wersje trylogii GTA na PC za pośrednictwem własnego sklepu Rockstar. Właściciele zremasterowanej wersji otrzymają te klasyczne gry GTA za darmo.

Zremasterowana Trylogia GTA wystartowała 11 listopada, a media społecznościowe nie zostawiły na niej suchej nitki. Skargi graczy, dotyczyły brakującej mgły, brzydkich modeli postaci, nowych i starych bugów i nie tylko. Gry są również podatne na awarie, a na Switchu gracze zgłaszali słabą wydajność i stabilność. Wiele osób okrzyknęło Definite Edition „Cyberpunkiem” 2021 roku. Oto oświadczenie wydawcy:

Najnowsze badanie dowodzi, że brutalne gry komputerowe nie wywołują agresji u dzieci!

Mit jakoby brutalne gry wideo stanowiły przyczynę agresywnych zachowań dzieci i młodzieży, pojawił się już lata temu. Nauka niejednokrotnie obaliła te tezy, jednak w umysłach ludzi ogłupionych telewizją, korelacja miedzy grami a agresją zawsze pozostaje „oczywista”. Jeśli ktoś jest jednak zainteresowany prawdziwym stanem rzeczy, całkiem niedawno pojawiło się badanie naukowe, które nie pozostawia złudzeń w tej materii.